ما در شبکه های اجتماعی :

logo

کاربرد استیل چیست؟

از مهم ترین کاربرد استیل می توان آن را به مهمترین ماده در صنعت ساختمان سازی و مهندسی در جهان محسوب می شود. می توان گفت از انواع استیل در تمام جنبه های زندگی انسان استفاده می شود. برای مثال فولاد در صنایعی مانند خودرو سازی و ساخت محصولات ساختمانی،, ساخت لوازم خانگی مانند یخچال،, فریزر،, ماشین لباسشویی،, در کشتی سازی و حتی مصارف پزشکی مورد استفاد قرار می گیرد. استیل با استفاده از مواد اولیه ای مانند سنگ آهن و قراضه آهن و از طریق دو روش کوره بلند و روش کوره قوس الکتریکی ساخته می شود.

دلیل محبوبیت جهانی استیل می تواند هزینه مقرون به صرفه ای که برای تولید آن صرف می شود،, فراوانی مواد اولیه آن (سنگ آهن و قراضه) و دامنه گسترده و بی نظیر خواص مکانیکی آن باشد.

  • مشخصات استیل آستینتی : همانطور که می دانید استیل آستینتی دارای مقاومتی بسیار استثنایی در برابر گرما و خوردگی است و به همین دلیل هم در بسیاری از صنایع مانند پزشکی،, اتومبیل سازی،, هوا و فضا و کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع استیل به خاطر قدرت و شکل پذیری بی نظیر خود معروف است. در پزشکی از این نوع فولاد برای ساخت سوزن های زیرپوستی،, درپوش و.. استفاده می شود. همچنین در صنعت اتومبیل سازی برای ساخت قطعات مختلف خودرو و برای ساخت قطعاتی مانند فنر و… از این نوع استیل استفاده می شود. (جهت مطالعه بیشتر به ورق در خودروسازی مراجعه نمایید)
  • استیل فریتی : یکی از شباهت های فولاد ضد زنگ فریتی و آستینتی این است که هیچ کدام با عملیات حرارتی سخت نمی شوند. فریتی که اغلب به عنوان ساده ترین آلیاژ استنلس استیل در نظر گرفته می شود کاربردهای تجاری زیادی دارد. این نوع استیل ها به عنوان ورق های پوششی فولادی 3 میلی متری که نیازی به جوشکاری ندارند مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع فولاد اغلب در عملیات جوشکاری مورد استفاده قرار می گیرد و در صنعت ساختمان سازی و به عنوان ورق پوششی کاربردهای گسترده ای دارد. (جهت خرید و بررسی به قیمت ورق مراجعه نمایید)
  • استیل مارتنزیتی : از نوع 410 فولاد زنگ نزن مارتنزیتی می توان برای ساخت پیستون و شیرآلات،, اتصالات فولادی،, فنرها،, کارد و چنگال،, قطعات میکرومتر،, پره های توربین،, میله های پمپ،, پیچ و مهره،, پروانه و شافت و… استفاده کرد. از نوع 420 این استیل علاوه بر کاربردهای ذکر شده می توان در صنعت پزشکی و برای ساخت ابزار و تجهیزات لازم برای جراحی،, ساخت سلاح گرم،, قطعات ماشین و… استفاده کرد.
  • استیل داپلکس : اگر می خواهید بدانید کاربردهای این نوع استیل چیست باید بگوییم که داپلکس کاربردهای مختلفی در صنایع دارد. اغلب از این فولاد زنگ نزن در محیط های خطرناک شیمیایی،, صنایع پتروشیمی،, نفت و گاز،, متالورژی،, صنعت کشتی سازی،,  ساختمان سازی و… استفاده می شود.