ما در شبکه های اجتماعی :

logo
 

 لول ترانسمیتر

 Level Transmitter

نام های دیگر: ترانسمیتر سطح ، لول ترنسمیتر

 

لول ترانسمیتر (ترانسمیتر سطح ، لول ترنسمیتر)  چیست؟

لول ترانسمیتر (ترانسمیتر سطح ، لول ترنسمیتر)  تجهیزی است که میزان سطح را به صورت پیوسته نشان می دهد. از لول ترانسمیتر (ترانسمیتر سطح ، لول ترنسمیتر)  می توان برای اندازه گیری سطح هرگونه مایع یا ماده جامد در هر زمانی استفاده کرد.در واقع لول ترانسمیتر یک وسیله اندازه گیری سطح است که به صورت پیوسته سطح سیال را در یک فرآیند اندازه گیری می کند. از این ابزار می توان برای اندازه گیری سطح مایعات و جامدات در هر زمانی استفاده کرد. از دیگر تجهیزات اندازه گیری سطح لول سوئیچ است که با رسیدن سیال فرآیند به مقدار از پیش تعیین شده، آلارم آن فعال می شود. بنابراین باید در هنگام انتخاب تجهیز به تفاوت لول ترانسمیتر و لول سوئیچ توجه داشته باشید و با توجه به نیاز سیستم تجهیز مورد نظرتان را انتخاب کنید. تفاوت لول سوئیچ با لول ترانسمیتر (ترانسمیتر سطح ، لول ترنسمیتر)  در این است که لول سوئیچ فقط زمانی که به محدوده مشخص شده برسد سوئیچ می دهد.

 

کاربردهای لول ترانسمیتر (ترانسمیتر سطح ، لول ترنسمیتر)

 • اندازه گیری سطح مخازن
 • تخمین مقدار مایعات قابل استفاده
 • اندازه گیری مقدار سوخت در اتومبیل های دیزلی
 • هشدار در مواقعی که مقدار سوخت کمتر یا بیشتر از حد مشخص شده باشد
 • کنترل از راه دور توسط پی ال سی یا سایر تجهیزات و سیستم های کنترلی
 • ورودی سیستم های تله متری
 • کنترل پمپ و چاه
 • مقدار سطح مواد در فرایند لایروبی

 

انواع لول ترانسمیتر (ترانسمیتر سطح ، لول ترنسمیتر)

لول ترانسمیتر (ترانسمیتر سطح ، لول ترنسمیتر)  دارای انواع مختلفی است که هر کدام کارایی خاص خود را دارند و برای کاربردهای مختلف مناسب هستند.. در ابتدا به صورت فهرست وار به انواع لول ترانسمیتر (ترانسمیتر سطح ، لول ترنسمیتر)   اشاره می کنیم و در ادامه توضیح مختصری برای هر یک ارائه خواهیم داد:

 • لول ترانسمیتر خازنی (ترانسمیتر سطح خازنی ، لول ترنسمیتر خازنی)
 • لول ترانسمیتر هیدرواستاتیک (ترانسمیتر سطح هیدرواستاتیک ، لول ترنسمیتر هیدرواستاتیک)
 • لول ترانسمیتر مغناطیسی (ترانسمیتر سطح مغناطیسی ، لول ترنسمیتر مغناطیسی)
 • لول ترانسمیتر راداری (ترانسمیتر سطح راداری ، لول ترنسمیتر راداری)
 • لول ترانسمیتر اولتراسونیک (ترانسمیتر سطح اولتراسونیک ، لول ترنسمیتر اولتراسونیک)

 

 

لول ترانسمیتر خازنی (ترانسمیتر سطح خازنی ، لول ترنسمیتر خازنی):

همانگونه که از نام آن پیداست، لول ترانسمیتر خازنی (ترانسمیتر سطح خازنی ، لول ترنسمیتر خازنی) بر اساس خازن تعبیه شده در آن کار می کند. خازن با استفاده از دو الکترود که در برابر یکدیگر عایق شده اند نیروی الکتریکی را ذخیره می کند. بین این دو الکترود یک ماده غیررسانا قرار می گیرد.

لول ترانسمیتر خازنی (ترانسمیتر سطح خازنی ، لول ترنسمیتر خازنی) از مایع یا هر ماده ای که درون مخزن ذخیره شده است به عنوان ماده غیررسانا استفاده می کند. وقتی ماده زیاد باشد مقدار انرژی ذخیره شده بیشتر و وقتی مقدار ماده کم شود مقدار این انرژی ذخیره کمتر خواهد بود. بنابراین با استفاده از مقدار انرژی ذخیره شده در مخزن می توان مقدار سطح مواد داخل  مخزن را محاسبه کرد. البته در ابتدای کار باید در حالت پر و خالی مخزن لول ترانسمیتر خازنی (ترانسمیتر سطح خازنی ، لول ترنسمیتر خازنی) را تست کرد.

 

لول ترانسمیتر هیدرواستاتیک (ترانسمیتر سطح هیدرواستاتیک ، لول ترنسمیتر هیدرواستاتیک)

لول ترانسمیتر هیدرواستاتیک (ترانسمیتر سطح هیدرواستاتیک ، لول ترنسمیتر هیدرواستاتیک) یا لول ترانسمتر فشار بر اساس مقدار فشاری که محتویات درون مخزن دارد می تواند مقدار آن را مشخص کند. البته برای اینکه تخمین مقدار سطح ماده درست باشد فشار ماده درون مخزن نیز همواره باید ثابت باقی بماند. بنابراین در مواقعی که ماده درون مخزن ممکن است دارای ناخالصی باشد لول ترانسمیتر هیدرواستاتیک (ترانسمیتر سطح هیدرواستاتیک ، لول ترنسمیتر هیدرواستاتیک) چندان مفید نیست.

 

لول ترانسمیتر مغناطیسی (ترانسمیتر سطح مغناطیسی ، لول ترنسمیتر مغناطیسی)

این مدل از لول ترانسمیتر از یک توپی یا شناور معلق که دارای قدرت مغناطیسی است استفاده می کند. در این مدل توپی یا شناور معمولا درون یک ستون یا لوله قرار دارد که از جابجایی شناور در هنگام تلاطم جریان پیشگیری می کند. در لول ترانسمیتر مغناطیسی (ترانسمیتر سطح مغناطیسی ، لول ترنسمیتر مغناطیسی) توپی بر روی سیال شناور می ماند و با تغییر مقدار سیال بالا یا پایین می رود. با این حال باید در نظر داشت لول ترانسمیتر مغناطیسی (ترانسمیتر سطح مغناطیسی ، لول ترنسمیتر مغناطیسی) فقط برای مواقعی مفید است که ستون، شناور و مخزن همگی از مواد غیرمغناطیسی ساخته شده باشند.

 

لول ترانسمیتر راداری (ترانسمیتر سطح راداری ، لول ترنسمیتر راداری)

این نوع از لول ترانسمیتر دارای فناوری پیشرفته ای است که برای اندازه گیری پیوسته مقدار سطح سیال درون مخازن به کار می رود. لول ترانسمیتر راداری (ترانسمیتر سطح راداری ، لول ترنسمیتر راداری) از فناوری ارسال سیگنال راداری مثل دستگاه های رادار نظامی استفاده می کند. معمولا این تجهیز در قسمت فوقانی یا نزدیک به بالاترین سطح مخزن نصب می شود. روش کار لول ترانسمیتر راداری (ترانسمیتر سطح راداری ، لول ترنسمیتر راداری) به اینگونه است که تجهیز یک سیگنال راداری به درون مخزن ارسال می کند و بر اساس زمان برگشت این سیگنال می تواند مقدار سطح سیال درون مخزن را محاسبه کند.

Level Measurement (VEGA) Guided Wave Radar Level Transmitter (VEGA) Malaysia Supplier, Supply, Suppliers, Supplies | VG Instruments (SEA) Sdn Bhd

لول ترانسمیتر اولتراسونیک (ترانسمیتر سطح اولتراسونیک ، لول ترنسمیتر اولتراسونیک)

کارکرد این سیستم شبیه لول ترانسمیتر راداری (ترانسمیتر سطح راداری ، لول ترنسمیتر راداری) است. در لول ترانسمیتر اولتراسونیک (ترانسمیتر سطح اولتراسونیک ، لول ترنسمیتر اولتراسونیک) یک ترنسدیوسر اولتراسونیک در قسمت فوقانی مخزن نصب شده است که پالس های اولتراسونیک از خود ساطع می کند. وقتی این پالس به سطح سیال برخورد می کند بر می گردد و دوباره به ترنسدیوسر ارسال می شود و بر اساس زمان این رفت و برگشت سنسور می تواند مقدار سطح سیال در مخزن را مشخص کند.

از آنجا که مقدار سرعت صوت در مخزن می تواند تحت تاثیر گازها یا فوم های درون مخزن قرار گیرد، خیلی مهم است که قبل از نصب و استفاده از لول ترانسمیتر اولتراسونیک (ترانسمیتر سطح اولتراسونیک ، لول ترنسمیتر اولتراسونیک) بدانیم چه نوع گاز یا بخارات یا فوم هایی در مخزن ممکن است وجود داشته باشد یا تولید شود.

 

خروجی

ترانسمیترهای سطح ، سیگنال خروجی ویژه ای را ارسال می کنند که به طور اید آل با سنسور ، متر/ نشانگر مربوطه در یک برنامه مشخص سازگار است.

متداول ترین خروجی ها عبارتند از :

 • Current loops یا حلقه های جریانی که از جمله متداول ترین خروجی ها هستند. سیگنال های جریانی توسط افت ولتاژ در سیستم سیم کشی تحت تاثیر قرار نمی گیرند که با استفاده از پروتکل هارت که یک پروتکل ارتباط صنعتی بوده و برای ارتباط اجزای مختلف مانند سنسور ، کنترل کننده ها و سایر اجزای سیستم های اتوماسیون صنعتی استفاده می کند ، می تواند حلقه های آنالوگ جریان را کنترل کند.
 • Fieldbus protocols یا پروتکل های فیلدباس که استانداردهای ارتباطات دیجیتالی هستند که در بسیاری از برنامه های کاربردی جایگزین حلقه های جریانی شده اند.
 • سیگنال های فرکانسی شامل امواج سینوسی ، رشته پالس ها یا خروجی های AM/FM .

How to Pick the Right Fieldbus Protocol

برای خرید لول ترانسمیتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

برندهای لول ترانسمیتر قابل تامین:

 
 

Rosemount Radar Level Transmitter model 5400 | Best price+ Delivery

PT124B-3504 Diaphragm sealed differential pressure level transmitter | ZHYQ

ABB 0 to 32 thru 0 to 642" H2O 600 Series Level Transmitter with Extended Seals, 4" Tri- from Cole-Parmer India

LVR500 Series | 0.25% Accuracy, NEMA 4X Float Level Transmitter

Honeywell Guided Radar Level Transmitters - SLG700 & SLG726 - dgfg.eu

SITRANS Probe LU240 | Ultrasonic level measurement | Siemens Global

Siemens SITRANS LR200 Two-Wire Radar Level Transmitter for Liquids

VEGA VEGAPULS 61 Level Transmitter - VEGA Sensors Instruments

VEGA Australia - Offshore Technology Focus | Issue 75 | February 2020

لول ترانسمیتر | ترانسمیتر سطح | قیمت لول ترانسمیتر

لول ترانسمیتر و لول گیج - ای شاپ صنعت